O mně

Jmenuji se Martina (pro někoho Tina) Wellnerová a jógu praktikuji s různými přestávkami od svých 18 let, kdy se mi poprvé dostala do rukou kniha o józe od André van Lysbetha a já se do jógy zamilovala. Možná i proto, že nejsem rozhodně sportovní typ a tělesně výkony mne nikdy nezajímaly, na střední škole mi zakázali i tělesnou výchovu. Jóga mne pak s různou intenzitou v životě provázela a stále provází. Přicházelo zjištění, že jógou není pouhé praktikování ásán, ale cesta je mnohem širší, klikatá, v různých životních etapách se proměňuje, ale pro mne směřuje dovnitř k sobě, k otázkám naší existence, co je pravou podstavu našeho bytí…

Později jsem se seznámila s různými směry posturální jógy, nejvíce mne ovlivnil PhDr. Jiří Čumpelík a svámí Gítánanda. Zásadní obrat pro mne nastal při studiu jógové terapie u České akademie jógy zejména díky osobnímu setkání s PhMr. Rudolfem Skarnitzlem a díky jemu zprostředkovaně s filosofií Ramana Maharišiho. Ramanashramam v Indii je místo, kam se vždy s láskou vracím. Co se týče šokujícího poznání v oblasti indického náboženského prostoru, a potažmo jógové filosofie, pak za stažení z esotericky kopírovaných moderních nepravd a obláčků (nejen) New Age vděčím indologovi Ing. Lubomíru Ondračkovi z Filosofické fakulty UK.

Co se týče vzdělání, absolvovala jsem kurz nejvyšší trenérské I. třídy u České akademie jógy na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy (2013/2014) a FTVS UK – Jóga a jógová terapie (2014/2016). Dále kurzy II. a III. třídy (2012/2013) u České akademie jógy, kde působím v současnosti i jako lektorka a organizuji přednáškové cykly s našimi předními badateli a odborníky v oblasti filosofie, religionistiky, psychologie aj.

Další certifikáty a školení např. Dech a postura, PhDr. Jiří Čumpelik CKP Dobřichovice, O hypermobilitě, O nohách Mgr. Marek Král, CKP Sámova, Hluboký stabilizační systém v CKP Dobřichovice aj.

 

 

 

 

 

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s